Kolovratský dřevák

Kolovratský dřevák je název je odvozený od místa konání a způsobu hry. Hrát se bude s dřevenými raketami a nepovinný dresscode je dobový, nejlépe bílý či jinak zapadající do dob minulých. Každý rok se turnaj uskuteční ve stejnou dobu, tedy první sobotu v září.
Turnaj svým formátem odkazuje na minulost, kdy tenis byl sport gentlemanů. Podporujeme myšlenku fair-play, sportovního ducha a slušné chování.

2023
V roce 2023 proběhl první ročník turnaje, který byl zároveň i zkušební a přinesl plno námětů na zlepšení. Celkově se sešlo 12 hráčů a mezi účastníky byli i hráči z Německa a Francie. Hráli se pouze dvouhry a soutěžilo se o trofeje ve dvou kategoriích a to o nejlepšího hřáče či hráčku a nejlepší outfit.
Nejlepší hráč - Vít Uhlíř
Nejlepší outfit - Veronika Uhlířová

2024
Druhý ročník byl o poznání početnějí a přispělo k tomu otevření separátní nezávodní kategorie. Soutěžící také jistě uvítali nový formát , kdy se hráli pouze čtyřhry. Otevření turnaje proběhlo stylově a každý účastník obdžel welcome drink a tradiční Wimbledonský pokrm Eton mess. V průběhu turnaje proběhlo občerstvení formou barbeque, které také přispělo k úžasné atmosféře.
Ceny pro úspěšné páry daroval Wellness Infinit Sen, za což mu patří velký dík.
Nejlepší pár - závodní hráči - Uhlíř Vít, Válek Milan
Nejlepší pár - nezávodní hráči - Květoň Jakub, Květoň Ondřej
Nejlepší outfit - Roušarová Dagmar, Janovská Hana

Kolovratský dřevák vyhrál 1. místo na sportovně-byznysové konferenci Sport Alive 2024 v kategorii Nejlepší sportovní projekt s malým rozpočtem pro malé organizace.  Ocenění nás motivuje, aby příští ročník byl ještě uspěšnější a na turnaj zavítalo ještě více hráčů a diváků.